2017’den bu güne..

Zümra Sanat Evi 2017 yılında kendi atölyesini kurarak bağlama imalatına başlamıştır. 2017 yılı öncesinde geçmişten aldığımız 10 yılı aşkın tecrübelerimiz kendi atölyemiz ile birlikte taçlanmış ve her zaman daha ileriye taşınmak üzere çalışılmaktadır. Bağlamalarımızı yaparken icradaki hissiyatlarımızı her bir aşamasını ilmek ilmek işleken de taşımaktayız. Biliyoruz ki Bağlama Türk milletinin her ferdinin duygusal parçalarını barındıran yaşayan bir enstrümandır. 

              Bağlamalarımızın imalatında kullandığımız aletlerden tutun da ağacına, cilasına teline kadar titizlikle en kaliteli malzemeleri bulmak ve kullanmak en büyük önceliğimizdir. İmalatımızın olmazsa olmazı AR-GE çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor ve bu sayede her yaptığımız bağlamamızda çıtayı bir üst seviyeye taşıma gayreti içerisinde bulunuyoruz. İcracıyı yormayan, uzun ömürlü enstrümanların üretimi her zaman en ön planda tuttuğumuz konu. 

              2023 yılında marka tescil işlemlerini tamamlayarak ürettiğimiz bağlamalarımızı AVAZ markası ile son kullanıcı ile buluşturuyoruz.